Čo je to affiliate?

Affiliate je anglické slovo v jednoduchosti označujúce partnera, ktorý odporúča produkty/služby. Partner, za takéto odporúčanie čerpá peňažné alebo nepeňažné výhody.

Prečo affiliate?

Je to jedna z najlepších foriem marketingu, kde náklady vynaložené na propagáciu produktu alebo značky, končia priamo v rukách promotérov a nie v rukách nadnárodných korporácií. Práve pre to, sme sa rozhodli na všetkých zapojených eshopoch siete Vianio, prevádzkovať affiliate program.

Ako sa môžem stať affiliate partnerom Vianio?

Najjednoduchší návod na to, ako sa stať partnerom je nasledovný:

  • Vytvorte si účet na affiliate.vianio.com
  • Váš účet by mal byť automaticky schválený
  • Skopírujte affiliate link segmentu / eshopu, ktorý chcete promovať
  • Vložte affiliate link do banneru na svojej stránke, prípadne ho vložte do postu na Facebooku či Instagrame
  • Každý prekliknutý zákazník, ktorý dokončí objednávku, bude započítaný do Vášho obratu
  • Po dosiahnutí požadovaného kreditu, požiadajte o vyplatenie provízie

Ako dlho platí môj affiliate link?

Platnosť linku je nastavená na 180 dní od jeho aktivácie. Po tomto čase, je nutné opätovne vygenerovať link a ďalej promovať ten.

Môžem byť affiliate aj ako fyzická osoba?

Áno! Vaša provízia sa vie kumulovať na affiliate účte aj keď ste len fyzická osoba. Živnosť alebo s.r.o. stačí založiť až v bode vyplatenia provízie (na vyplatenie potrebujeme faktúru a IČO).

Čo ak niekto z mojich affiliate kontaktov bude tiež chcieť byť affiliate?

Nebojte sa, o to je postarané. Ak by niektorý z Vami privedených zákazníkov mal záujem stať sa affiliate, čerpáte extra províziu "druhého ramena". Týmto spôsobom, je možné zaregistrovať ľubovoľný počet záujemcov.

Počkať, nie je toto MLM?

Nie. Pred Vami stojí reálna firma s reálnym skladom a reálnymi overenými produktami. Vstup do affiliate programu nič nestojí a taktiež za prinesenie viacerých nových affiliate nie je žiadna extra finančná odmena. Affiliate je čisto o odporučení, promovaní a provízie vychádzajú z reálne uskutočnených a zaplatených objednávok, po 14 dňovej lehote na bezdôvodné vrátenie tovaru.

Kedy môžem začať?

Trebárs aj okamžite :)