Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Na tomto mieste vám prinášame súhrn často kladených otázok, s ktorými sa na nás naši zákazníci najviac obracajú. Nenašli ste odpoveď na otázku, ktorú hľadáte? Využite diskusiu nižšie, kde vám radi odpovieme aj poradíme.

1. Ako si vybrať správny produkt?

Aby sme vám uľahčili dilemu, ktorý produkt je pre vás ten najvhodnejší, vytvorili sme v našom eshope filter "Zameranie", nachádzajúci sa naľavo vo výbere produktov. Jednoducho si navoľte oblasť, ktorá vás trápi a následne sa vám zobrazia tie výživové doplnky, ktoré riešia daný problém. Na uistenie sa, že ste si vybrali správne, sme pre vás pripravili detailné popisy pri každom produkte.

Potrebujete poradiť? Sme tu pre vás na online chate, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu, zanechajte nám správu cez kontaktný formulár alebo sa porozprávajme telefonicky na +421 908 379 427. 

2. Môžem kombinovať viaceré produkty?

Pokiaľ uvažujete nad užívaním viacerých výživových doplnkov súčasne, je vždy potrebné si podrobne naštudovať zloženie a zvážiť, či sa obsahujúci komplex vitamínov, minerálov a ďalších látok v daných množstvách neprekrýva. Pri pozitívnom scenári budete viacero doplnkov prijímať jednoducho zbytočne - efekt sa neznásobí, telo vyššie množstvo jednotlivých látok jednoducho nepríjme. Pri negatívnom scenári môže nadmerné množstvo vitamínov zbytočne zaťažovať organizmus.

3. Sú vybrané výživové doplnky vhodné len pre určité pohlavie?

Pokiaľ v názve či popise nie je uvedené inak, naše výživové doplnky sú vhodné ako pre dámy, tak aj pre pánov. Rozumieme a plne chápeme, že otázky ako kvalita vlasov, pleti či nechtov môžu trápiť oba pohlavia, preto sa výživové doplnky riešiace takéto problémy snažíme sprístupniť každému bez rozdielu.

V prípade vybraných doplnkov, kedy je pohlavie spomenuté v názve či popise, dochádza k jemnej úprave zloženia, prípadne množstva jednotlivých ingrediencií pre čo najväčší efekt vzhľadom na konkrétne pohlavie.

4. Kedy počas dňa je najlepšie jednotlivé výživové doplnky užívať?

Väčšinu našich výživových doplnkov sa odporúča užívať ráno nalačno alebo počas dňa. Je to z toho dôvodu, že niektoré zložky - ako napríklad B vitamíny - môžu výrazne stimulovať metabolizmus a mozgovú aktivitu, čo by napríklad vo večerných hodinách mohlo spôsobovať pozdné nájazdy na chladničku a problémy zaspať. Prečítajte si vždy informáciu o užívaní v popise konkrétneho produktu.

5. Kedy sa objaví efekt z užívania výživových doplnkov?

Na čas a silu prejavenia sa efektu z užívania vybraného výživového doplnku vplýva niekoľko faktorov od našej genetiky až po životný štýl vrátane stravovania, spánku, či stresových faktorov. Pri pravidelnom užívaní môžete rozdiel pocítiť už po prvom mesiaci (cca jedno balenie výrobku). Pre želaný efekt sa odporúča výživové doplnky VitaSirup a Swedish Nutra užívať aspoň tri mesiace. Preto sme pre vás do ponuky zaviedli aj výhodné trojbalenia, ktoré u nás kúpite so zľavou aj poštovným zdarma.

6. Je bezpečné užívať výživové doplnky počas tehotenstva či dojčenia?

Keďže je vaše zdravie pre nás prvoradé, vždy odporúčame tehotným či dojčiacim ženám poradiť sa o užívaní akéhokoľvek výživového doplnku so svojím lekárom, ktorý bude najlepšie vedieť zhodnotiť situáciu a možnosti takejto ženy v otázke vhodnosti užívania vybraného výživového doplnku.

7. Mám zdravotné problémy a nie som si istá/istý, či môžem dané vitamíny užívať.

Vaše zdravie je pre nás prvoradé, preto vám vždy odporúčame v prípade nejasností či pochybností sa obrátiť na svojho lekára, ktorý vám bude na takéto otázky vedieť odpovedať najlepšie. 

8. Sú výrobky v našej ponuke skutočne vyrábané v Európskej únii?

Áno, výživové doplnky značky VitaSirup aj Swedish Nutra pre vás zhotovujeme v Švédsku, odkiaľ ich dovážame na náš lokálny sklad v Banskej Štiavnici. V prípade doplnkov VitaSirup zloženie aj dizajn navrhujeme priamo na Slovensku.

9. Sú lepšie tekuté výživové doplnky či práškové?

Efektívnosť pri tekutých výživových doplnkoch je vyššia než pri tabletkách či kapsuliach, keďže takáto forma zabezpečuje najlepšiu vstrebateľnosť a najväčšiu koncentráciu jednotlivých látok. Taktiež sa v takejto forme vitamíny či kolagén prijímajú oveľa komfortnejšie, keďže sa nezaseknú na pol ceste v krku, ako sa to môže stávať práve pri tabletkách. Čo sa týka práškovej formy, tá sa vždy odporúča rozmiešať vo vode, čiže za tekutými vitamínmi takáto forma veľmi nezaostáva.

10. Ako správne skladovať výživové doplnky VitaSirup a Swedish Nutra?

Aby nedošlo k reakcii s teplom a svetlom, možnému pokazeniu jednotlivých ingredientov, a následnej strate efektu, naše výživové doplnky odporúčame skladovať na chladnom a tmavom mieste - napríklad v chladničke, prípadne v kuchynskej skrinke. Neodporúčame výživové doplnky nechávať voľne otvorené, na priamom slnečnom svetle či pri zdroji tepla.

11. Ako dlho môžem užívať výživové doplnky VitaSirup a Swedish Nutra?

Ideálna doba užívania pre čo najlepší efekt je aspoň tri mesiace. Naše výživové doplnky ale môžete užívať tak dlho, ako si chcete užívať ich benefity - neexistujú doposiaľ žiadne štúdie, ktoré by limitovali užívanie ich zložiek. V prípade dlhodobého užívania odporúčame po 6 mesiacoch preventívne telu dopriať mesiac prestávku.

12. Práškový kolagén je bez príchute. Môžem ho niečím dochutiť?

Samozrejme, náš práškový Kolagén 10000 si v prípade potreby môžete dochutiť - napríklad jeho zmiešaním so sirupovou vodou, džúsom a podobne. Pre maximálny efekt ho neodporúčame sypať do horúcich nápojov ako káva či čaj.