Výber toho správneho kolagénu

Existujú 2 typy kolagénu: rybí a hovädzí. Ako si správne vybrať?

Hovädzí kolagén je kolagén typu I a III, ktorý sa používa na zlepšenie kondície a celkového zdravia tráviaceho traktu a kĺbov. Rybí kolagén v našom tele funguje rovnako ako hovädzí tým, že poskytuje aminokyseliny potrebné pre budovanie silného a zdravého spojivového tkaniva. Jedná sa o kolagén typu I, ktorý sa vďaka menšej veľkosti molekúl lepšie absorbuje. Tento kolagén je bohatý na aminukyselinu hydroxyprolín, ktorá je základným komponentom pokožky, stien krvných ciev či ďalších spojivových tkanív.

Preto pokiaľ vás trápi najmä bolesť či vysychanie kĺbov a problémy pohybového aparátu, siahnite po výrobkoch ako Swedish Nutra Collagen Joint Support kĺbová výživa 500 ml či Swedish Nutra Collagen 10000 Pure Peptide hydrolyzovaný kolagén 300 g, ktoré obsahujú kolagén typu I a III. Pokiaľ hľadáte komplexné riešenie, ktoré podporí zdravie vlasov a pokožky, posilní svaly aj metabolizmus, no rovnako aj pomôže znížiť bolesť a degeneráciu kĺbov, máme pre vás intenzívne 20-dňové balenie Swedish Nutra Collagen 10000 Pure Peptide hydrolyzovaný kolagén 500 ml alebo 30-dňové balenie Swedish Nutra Collagen 5000 Pure Peptide hydrolyzovaný kolagén 500 ml.

Bolesti kĺbov sú častým problémom nielen ľudí vo vyššom veku. Kvalitná kĺbová výživa vám pomôže uľaviť od bolesti a zregenerovať kĺby i chrupavky. V našej ponuke nájdete aj hydrolyzovaný kolagén, ktorý zlepší kvalitu vlasov, nechtov či pokožky súčasne zníži bolesti aj opotrebovanie kĺbov. Hydrolyzovaný kolagén v našej ponuke navyše nájdete aj v práškovej forme.