Náhradný produkt

Výživový doplnok zameraný na zdravie a mladý vzhľad pokožky, vlasov či nechtov a zníženie bolesti či denegerácie kĺbov. viac

Výrobca: Swedish NutraKód produktu: 600012Doprava a platba

Swedish Nutra Collagen 5000 Pure Peptide hydrolyzovaný kolagén 500 ml

Výživový doplnok Collagen 5000 Pure Peptide je navrhnutý tak, aby podporil zdravie a mladý vzhľad pokožky, vlasov či nechtov a znížil bolesti či denegeráciu kĺbov. S vekom sa prirodzená produkcia kolagénu v tele zmenšuje. Viditeľné dôsledky sú napríklad vrásky, veľké póry a menšia pevnosť pokožky. V momente, keď sa objavia takéto príznaky, ale ideálne ešte predtým, sa odporúča prijímať kolagén ako výživový doplnok. Swedish Nutra Collagen 5000 Pure Peptide obsahuje až 5000 mg kolagénu v jednej dávke. Obsiahnutý hydrolyzovaný kolagén typu I podporuje pevnosť pokožky a hydrolyzovaný kolagén typu III dodáva tkanivám pružnosť. Zmes tvoria aj vitamíny B5 a B6, kremík a vitamín C, ktorý je dôležitý pre syntézu kolagénu a spomalenie jeho rozpadu.

Účinky podložené vedou

Výživové doplnky Swedish Nutra sú laboratórne testované a ich účinky sú podložené vedeckým výskumom. Swedish Nutra Collagen 5000 Pure Peptide hydrolyzovaný kolagén obsahuje ručne vybrané ingredienty v súlade so štandardami EU, ktoré vytvárajú efektívny bohatý mix podporujúci:

  • redukciu vrások
  • hydratáciu a jemnosť pleti
  • elasticitu pokožky
  • zdravie vlasov a nechtov
  • bezbolestný pohyb
  • zlepšenie metabolizmu


Ako to funguje

Zdravšie vlasy a pokožka

Zvýšenie príjmu kolagénu napomáha k zvýšeniu elasticity pokožky, obnoveniu kožných buniek a ich prirodzenej regenerácii. Štúdie preukázali, že 2,5 – 5 gramov kolagénu prijímaných v denných dávkach po dobu 8 týždňov vo veku 35 až 55 rokov viditeľne zlepšil elasticitu kože a vlhkosť či jemnosť pokožky. Preto je kolagén jeden z najlepších doplnkov výživy na trhu. Navyše je nápomocný aj pri celulitíde alebo striách.


Zníženie bolesti a degenerácie kĺbov

Pri nedostatku a strácaní kolagénu sa kĺby a šľachy pohybujú ťažšie, čoho následkom môže byť stuhnutie a opuchy. Kolagén pôsobí ako mazivo pre kĺby a napomáha bezbolestnému pohybu. V prípade nedostatku kolagénu riskujete osteoporózu a rôzne poruchy kĺbov. Bolo tiež zistené, že kolagén výrazne pomáha pacientom trpiacim reumatoídnou artritídou stlmiť ich bolesti a znížiť opuchy. Ďalej sa preukázalo, že ľuďom trpiacim osteoartrózou kolagén výrazne zlepšil ich bežné denné aktivity ako chodenie po schodoch alebo spánok, a tým aj kvalitu ich života.


Posilnenie svalov a metabolizmu

Užívanie kolagénu podporuje metabolizmus a premenu základných živín. Vitamín C obsiahnutý v tomto výživovom doplnku navyše napomáha syntéze kolagénu a spomaľuje jeho rozpad. Priemieňa ho na bielkoviny, ktoré predstavujú zdroj energie a vitality. Glycín, jedna z aminokyselín tvoriacich kolagén, spomaľuje starnutie riadením antioxidantov v tele. Arginín povzbudzuje tvorbu bielkovín a aminokyselín, čím podporuje obnovu svalových tkanív, zaceľovanie rán a správny rast či budovanie svalov.


Zdravšie nechty, vlasy a zuby

Štiepacie či lámajúce sa nechty môžu byť zapríčinené nedostatkom kolagénu. Zvýšením príjmu kolagénu dosiahnete zdravé a pevné nechty. Kolagén taktiež výrazne zlepšuje pokožku u ľudí trpiacich kožnými chorobami a pomáha obnoviť vlasové folikuly u ľudí s redšími vlasmi.


Pre koho je Collagen 5000 Pure Peptide vhodný

Výživový doplnok Collagen 5000 Pure Peptide je vhodný pre mužov aj ženy. Nie je vhodný pre deti. V prípade zdravotných ťažkostí, pri tehotenstve či dojčení sa pred jeho užívaním poraďte s vaším lekárom.


Návod na použitie

Pred použitím fľašou potraste. Vypite večer 2 hodiny pred spánkom 15 ml výživového doplnku nalačno (odmerka je položená na vrchnáku). 15 ml predstavuje dennú odporúčanú dávku. V prípade potreby zapite vodou. Užívajte každý deň. Jedno balenie vám vydrží približne 33 dní. 


Spôsob skladovania

Skladujte na chladnom a tmavom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení spotrebujte do 2 mesiacov a skladujte v chladničke. Uchovávajte mimo dosahu detí.


Zloženie

Mnohonásobne filtrovaná voda pre čo najlepšiu absorpciu kolagénu, vitamínov a minerálov, hydrolyzovaný kolagén (obsahuje aminokyseliny glycín, L-prolín, L-alanín, L-hydroxyprolín, kyselina L-glutámová, L-arginín, kyselina L-asparágová, L-serín, L-lyzín, L-leucín, L-valín, L-treonín, L-fenylalanín, L-izoleucín, L-hydroxylyzín, L-metionín, L-histidín, L-tyrozín, L-cysteín), sladidlo (fruktóza), kyselina askorbová, aróma (prírodná príchuť), xantánová guma, farbivo, sorbát draselný, benzoan sodný, kyselina hyaluronová, kyselina pantoténová, pyridoxín-HCl, kyselina citrónova, stevia (steviol glykozidy).   

Neobsahuje GMO, cukor, pšenicu, lepok, sóju, vajcia, orechy a mliečne výrobky.

Zložka 15 ml (1 dávka)  ODD
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 60 mg 75 %
Vitamín B5 (kyselina pantoténová) 2 mg 12 %
Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid) 1 mg 71 %
Kyselina hyalúronová 5 mg **
Hydrolyzovaný kolagén rybí 5000 mg **

ODD = odporúčaná denná dávka
** = ODD nie je stanovená

Parametre

Krajina pôvodu SWE
Objem 500 ml
Príchuť Lesná zmes