Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Od štvrtka 12.3.2020 je vyhlásená mimoriadna situácia na celom území Slovenska. Predpokladá sa aj zatvorenie škôl po dobu 14 dní. Naše domácnosti by mali byť zásobené potrebnými produktami a nakupovať musíme s rozvahou. Pri nákupe na nasledujúce dni by sme mali myslieť na výživu jedla, nie len na zasýtenie žalúdka. Dôležité je myslieť na posilnenie imunity a dbať na zvýšenú hygienu a čistotu. 100% antivírusové produkty na trhu síce nemáme, ale môžeme sa posilniť a tým skúsiť nákaze predísť. Prinášame vám pár rád na čo netreba zabúdať.

Nákupný zoznam:

 1. Dôležitá je čerstvá zelenina a ovocie, ktoré môžeme konzumovať prvé dni. Čerstvú zeleninu a ovocie neskôr v prípade potreby nahradíme konzervovaným, sušeným a mrazeným.
 2. Zemiaky.
 3. Ryža.
 4. Pečivo.
 5. Cestoviny - tie sa snažíme kombinovať s výživnejšími zložkami, napríklad mrazenou zeleninou a strukovinou.
 6. Strukoviny - napríklad hrach, šošovica, fazuľa a iné.
 7. Dôležitý je prísun OMEGA 3 mastných kyselín, ktoré si organizmus nie je schopný vyprodukovať sám. Obsahujú ich ryby, vajcia, orechy či semienka. Omega 3 sú dostupné aj vo forme tabliet.
 8. Potraviny na posilnenie imunity - zázvor, cesnak, listová zelenina. Zaujímavosťou je, že čím viac je zelenina zelená, tým viac chlorofylu obsahuje. Chlorofyl má napríklad antibakteriálne účinky.
 9. Dezinfekčné prostriedky! Tie nesmú chýbať v žiadnej domácnosti. Pokiaľ sa dezinfekčné prostriedky vypredajú, siahnite po Save, možno bude účinný aj ocot. Dôležitá je dezinfekcia kľučiek, spoločných predmetov ako sú kľúče, WC či kohútik.
 10. Prací prášok - nezabúdajte na zvýšenú hygienu a s ňou spojené aj pravidelné pranie uterákov. Každý člen domácnosti by mal mať svoj vlastný uterák, o ktorý sa nedelí. Po 1- 2 dňoch je vhodné uteráky vyprať aspoň na 60°C.
 11. Mydlo! Aj obyčajné mydlo pomôže, pri správnej technike umývania rúk. Pri kúpe mydla myslite aj na ostatných a kupujte len toľko, koľko skutočne potrebujete. Na to, aby sme účinne bojovali proti koronavírusu, musia mať všetci dostatok prostriedkov a všetci musia dodržiavať prevenciu.
 12. Nezabudnite ani na čaj či sirup, my odporúčame kvalitný zelený čaj. Pitný režim je veľmi dôležitý pre správny chod organizmu.
 13. Polotovary - Sú to chemicky upravované  potraviny,  ktoré nemajú takmer žiadnu nutričnú hodnotu. Pri konzumácií polotovaru musíme na to myslieť a dopriať si aj rôzne vitamíny na posilnenie tela. S polotovarmi to nesmieme preháňať, najmä v rizikovom období vírusov. Keďže polotovar vydrží dlho v mrazničke, je dobre s ním rátať.
 14. Toaletný papier, hygienické potreby, vreckovky.
 15. Multivitamíny na posilnenie tela, ktoré nájdete aj v našej ponuke. Tie používajte hlavne keď nemáte prístup k prirodzenej ceste k získaniu vitamínov. Napríklad v dni, kedy ovocie a zeleninu nahradíte polotovarmi, cestovinami, poprípade keď sa cítite oslabení a unavení.  
 16. Ohrozená je najmä skupina 50+, preto treba myslieť aj na rodičov, starých rodičov a vitamíny im zabezpečte. S nákupom im pomôžte, pretože návšteva obchodu s množstvom ľudí je pre nich väčším rizikom.
 17. Dôležité sú aj lieky v prípade prechladnutia, s ktorými vám pomôže lekárnik.

A v poslednom, ale v tom najdôležitejšom rade, nakupujte s chladnou hlavou a myslite aj na ostatných.