Máme nový eshopový systém. Ak budete mať pri objednávaní problémy, prosím neváhajte nás kontaktovať na +421 917 828 665, livechate alebo na info@vianio.sk. Ďakujeme za pochopenie

Od štvrtka 12.3.2020 je vyhlásená mimoriadna situácia na celom území Slovenska. Predpokladá sa aj zatvorenie škôl po dobu 14 dní. Naše domácnosti by mali byť zásobené potrebnými produktami a nakupovať musíme s rozvahou. Pri nákupe na nasledujúce dni by sme mali myslieť na výživu jedla, nie len na zasýtenie žalúdka. Dôležité je myslieť na posilnenie imunity a dbať na zvýšenú hygienu a čistotu. 100% antivírusové produkty na trhu síce nemáme, ale môžeme sa posilniť a tým skúsiť nákaze predísť. Prinášame vám pár rád na čo netreba zabúdať.

Nákupný zoznam:

 1. Dôležitá je čerstvá zelenina a ovocie, ktoré môžeme konzumovať prvé dni. Čerstvú zeleninu a ovocie neskôr v prípade potreby nahradíme konzervovaným, sušeným a mrazeným.
 2. Zemiaky.
 3. Ryža.
 4. Pečivo.
 5. Cestoviny - tie sa snažíme kombinovať s výživnejšími zložkami, napríklad mrazenou zeleninou a strukovinou.
 6. Strukoviny - napríklad hrach, šošovica, fazuľa a iné.
 7. Dôležitý je prísun OMEGA 3 mastných kyselín, ktoré si organizmus nie je schopný vyprodukovať sám. Obsahujú ich ryby, vajcia, orechy či semienka. Omega 3 sú dostupné aj vo forme tabliet.
 8. Potraviny na posilnenie imunity - zázvor, cesnak, listová zelenina. Zaujímavosťou je, že čím viac je zelenina zelená, tým viac chlorofylu obsahuje. Chlorofyl má napríklad antibakteriálne účinky.
 9. Dezinfekčné prostriedky! Tie nesmú chýbať v žiadnej domácnosti. Pokiaľ sa dezinfekčné prostriedky vypredajú, siahnite po Save, možno bude účinný aj ocot. Dôležitá je dezinfekcia kľučiek, spoločných predmetov ako sú kľúče, WC či kohútik.
 10. Prací prášok - nezabúdajte na zvýšenú hygienu a s ňou spojené aj pravidelné pranie uterákov. Každý člen domácnosti by mal mať svoj vlastný uterák, o ktorý sa nedelí. Po 1- 2 dňoch je vhodné uteráky vyprať aspoň na 60°C.
 11. Mydlo! Aj obyčajné mydlo pomôže, pri správnej technike umývania rúk. Pri kúpe mydla myslite aj na ostatných a kupujte len toľko, koľko skutočne potrebujete. Na to, aby sme účinne bojovali proti koronavírusu, musia mať všetci dostatok prostriedkov a všetci musia dodržiavať prevenciu.
 12. Nezabudnite ani na čaj či sirup, my odporúčame kvalitný zelený čaj. Pitný režim je veľmi dôležitý pre správny chod organizmu.
 13. Polotovary - Sú to chemicky upravované  potraviny,  ktoré nemajú takmer žiadnu nutričnú hodnotu. Pri konzumácií polotovaru musíme na to myslieť a dopriať si aj rôzne vitamíny na posilnenie tela. S polotovarmi to nesmieme preháňať, najmä v rizikovom období vírusov. Keďže polotovar vydrží dlho v mrazničke, je dobre s ním rátať.
 14. Toaletný papier, hygienické potreby, vreckovky.
 15. Multivitamíny na posilnenie tela, ktoré nájdete aj v našej ponuke. Tie používajte hlavne keď nemáte prístup k prirodzenej ceste k získaniu vitamínov. Napríklad v dni, kedy ovocie a zeleninu nahradíte polotovarmi, cestovinami, poprípade keď sa cítite oslabení a unavení.  
 16. Ohrozená je najmä skupina 50+, preto treba myslieť aj na rodičov, starých rodičov a vitamíny im zabezpečte. S nákupom im pomôžte, pretože návšteva obchodu s množstvom ľudí je pre nich väčším rizikom.
 17. Dôležité sú aj lieky v prípade prechladnutia, s ktorými vám pomôže lekárnik.

A v poslednom, ale v tom najdôležitejšom rade, nakupujte s chladnou hlavou a myslite aj na ostatných.